Jdi na obsah Jdi na menu
 


Těžká volba, snadný glos

27. 8. 2008

Byl začátek školního roku. Všichni seděli u svých kolejí(opodál houkal vlak. a houkání se přibližovalo...)(a strojvedoucí se maniakálně smál)(kdopak ten vlak asi řídil...)(na mě moc nekoukej…) . Zařazování bylo konečně u konce. Byl představen nový profesor Obrany(miluju zkratky)(to jo, pak si můžeš domyslet třeba Obranu proti demenci autorek současné české fanfiction, která by se nesporně hodila)(jenže autorka by si místo ní zvolila předmět typu Tvůrčí psaní, veden nějakou podobnou husou... napadá tě vhodný název?)(Psaní snadno a rychle? Nebo to není ono? J) - Alastor Moody. Brumbál se postavil. Zase mlel to stejný, jako každý rok. (což se autorce výborně hodilo do krámu, aspoň nemusela dlouze přemýšlet nad tím, co by v opačném případě mohl Brumbál asi tak povídat.)Nevěnovala jsem mu moc pozornosti.(koukám, že slečna si ráda hraje na důležitou)

"Musím vám rovněž s politováním oznámit, že školní pohár ve famfrpálu se v tomto školním roce neuskuteční.(kde já už to jenom četla...)(jak se tomu jen říká…přepistion?)"

To upoutalo mou pozornost. Nikdy se ještě nestalo, že by nebyl famprpál(to je co za zkomoleninu?)(to je ten sport, kde místo Camrálu prohazuješ obručí autorky a MS. hořící obručí, aby bylo jasno)(tahle hra se mi nějak zamlouvá…nechceš si jít zahrát?), pokud nepočítám 4. ročník, kdy školu napadal bazilišek.

Brumbál počkal, až se všichni utiší a pak pokračoval. "Důvodem k tomu je soutěž, která začne v říjnmu(a to je co? třináctý měsíc?)(no a pokud ne, bude to něco hodně podobného) a potrvá po celý školní rok, takže si vyžádá mnoho času a úsilí našich učitelů. Jsme si však jist, že to (s naším Plural Majestatus zvládneme)(a všem vytřeme zrak, protože My, Brumbál První jsme se rozhodl )pro vás pro všechny bude zcela mimořádný zážitek. Je mi opravdovým potěšením oznámit, že v letošním roce se v Bradavicích turnaj tří kouzelnických škol."(co? Bude se drbat? Nebo bude dělat nějakou jinou skvělou činnost? Možná by někdo mohl autorce vysvětlit, že ke shodě přísudku s podmětem potřebuje i ten přísudek…)(a ten někdo by si měl k ruce pro jistotu vzít sadu bojových jehel)(a pro jistotu si nechat krýt záda pánví)

Studenti si znovu začali šuškat a já se o to přestala zajímat.(no jistě... MS dejte-mi-všichni-pokoj-zrovna-se-zaobírám-svou-krásou-a-genialitou) Nebyla jsem zrovna sportovec nebo tak, takže tohle nebylo nic pro mě. (někdo mluvil o sportu? Nebo že bych si něčeho nevšimla?)(MS neposlouchala, kdoví, o čem si myslí, že se mluví)(no tak to potom jo)Byla jsem ráda, když jsem nezakopla na rovným terénu(ahoj, vykrádačko Belly Swan)(taky jsem si vzpomněla na Twilight.)(nejde si nevzpomenout, zvlášť, když se nad tím Luckily tak rozplývá...)(bohužel). Seděli jsme tam další čtvr hodinu a já se užírala nudou (až ze mě zbyly jen nehty na nohou)(ale i ty byly prosycené debilitou).

"Naši hosté přijedou přesně za měsíc! Takže v ten den se ruší výuka(MS je to jedno, ona se učit nemusí)(protože má přece fotografickou paměť, ne?)(Saph, o čem to mluvíš? myslíš fotoGENICKOU? jak si můžeš takhle plést slova...)(ne, to ses určitě musela splést ty, autorky podobných nesmyslů neznají jinou než fotografickou)."

Kdyby šel někdo kolem síně, myslel by si, že tam vybouchla bomba(a měl by z toho strašnou radost, protože by to znamenalo smrt téhle dívky)(třeba já J)(nebo já). Studenti jásali. Další den navíc, kdy se nemusí učit.

Brumbál konečně ukončil svou řeč, a tak jsme se mohli konečně odebrat do svých společenských místností.

"Přihlásíš se??"(Bradavice chtějí mermomocí prohrát?)(nikdy by nezažily nic jistějšího) zeptala se mě Sarah cestou.

"Ne! Blázníš? Já a soutěž, copak, nevzpomínáš na ty soutěže, co jsme hráli v mudlovských školách?"

Sarah se uchechtla, pamatovala si to moc dobře.(proč to tudíž sdělovat alespoň náznakem čtenáři... musí mu stačit, že tu má hromadu vět z knížky)(nebo by stálo za to to aspoň trochu víc rozvinout, ale to by to nesměla být zrovna luckily)(jo, protože to by musela přemýšlet)(a to bolí.)

Došli jsme k brnění, primus řekl heslo a vešli jsme dovnitř(jako do brnění? tam muselo být místa...)(jakto že to neznáš? V brnění je přece místa jak v pr…)(já ještě v brnění nikdy nebyla... ale to, co sem viděla, vypadalo trochu malý... to tam ti lidi chodí se sehnutou hlavou?)(no…nějak mi selhala představivost…). Se Sarah jsme hned zamířily do ložnice. V pokoji už byly i Ashley a Medlin(no to je aspoň jméno)(no já nevim, ve mně to cosi evokuje, jen jsem ještě nepřišla na to, co to je…ale já na to kápnu.). Medlin jsem neměla moc ráda, byla falešná a pomlouvala. Ashley oproti tomu byla spíš šprt a taková až moc uťáplá myška(něco proti myším? jinak – Jessica a Angela. tutově. zasvěcení chápou)(asi nejsem zasvěcená…? :D)(Twilight? momentálně jsem krapet deformovaná a vidím to všude :D)(AHÁ! Tak už, už jsem taky zasvěcená, chápu, byla jsem osvícena :D).

Pozdravila jsem je a rychle zapadla do koupelny, než mě někdo předběhne. Dopřála jsem si půlhodinovou sprchu(spolubydlící tě musí milovat)(asi tak moc jako já)(tolik už snad ani ne...)(je na tom snad něco špatnýho?) a pak jen zabalena v ručníku jsem vešla do pokoje.(divím se, že cestou nikoho nepotkala a nespadl jí župan...)(mmm…vůbec netuším, koho bys tak mohla mít na mysli…) Zatáhla jsem kolem postele závěsy, natáhla jsem na sebe pyžamo. Vlezla jsem si do postele, přetáhla přes sebe peřinu a do pěti minut jsem spokojeně spala.(bez těchhle informací bych šla skočit do zdi)(ty snad znáš nějakej lepší způsob, jak natáhnout povídku do gigantických rozměrů?)(debilní dialog typu „Nelžu“ „Lžeš“ přes dvě stránky?)(dobře, trumflas mě.)

OoooOoooO

"Hrozné!" řekl Snape, když si prohlédl obsah mého kotlíku.(souhlasím s tebou, Sevie)(já ne…řekla bych spíše katastrofální ;))(dokonce i na téčko by to stačilo...)(to by byla pro Troly urážka…)

Tak s tím jsem nesouhlasila(ty nejsi kvalifikovaný profesor). Dobře, nebyla to úplně ta světle modrá, ale byla to modrá, ale radši jsem to tak nechala(srovnatelné s větou „nebyl to neškodný lektvar na spaní, ale lektvar, co vás uvrhl do komatu. koma je vlastně taky spánek. žádný rozdíl“)(aneb Snape je úplný debil, který to nepozná. Ach bože…)(já se snad taky dám na víru...). Snape měl před náma 4. ročník a to znamenalo jenom jedno. Potter.(hlavně, když máš svou neschopnost na koho svést) (bez toho by to nešlo)Ten ho vždycky dokázal vytočit. Děkovala jsem bohu za to, že zazvonilo. Popadla jsem své věci a rychle jsem vypadla z třídy(popadla a vypadla... koukám, že nejsem jediná, kdo má tyhle problémy s opakováním slov)(jo, jenže ty to nemáš obalené desítkami jiných debilovin, to je ten rozdíl)(děkuji *červená se červená*).

"To snad není pravda! Takhle neudělám OVCE!!(nějaká novinka?)"

"Neboj! U zkoušek Snape nebude!"(a to vadí?)(no... bude se jí to asi blbě svádět na jeho předpojatost)

"To sice ne, ale dneškem moje sebevědomí opět kleslo!(proboha! co když se dostane k zdravé hranici?!)"(zboří se svět, šak to znáš…)(tak to se asi radši odeberu do atomového krytu... doufám, že tam mám dost jídla a nečíhá tam na mě žádná nová povídka)(to si fandíš, tyhle povídky jsou horší než smog – jsou všude a nezbavíš se jich jen tak)

"Po hodině se Snapem klesá sebevědomí každému!(musí na sebe řvát?)"

"Taky pravda! Pojď, mám hlad jak vlk!(neřvi a pořiď si naslouchátko!)"

Chytla jsem si(chytla sis co?) a tahala (sáně)(a kde je Rudolf s červeným nosem? *zklamaně se rozhlíží*) (a kde je René?) do Velké síně. Nabraly jsme si jídlo.

Po chvilce si k nám přisedl Alex.

"Ahoj Sarah!"

"Ahoj Alexi!"

„Hi Barbie!“

„Hi Ken!“(life in plastic, it’s fantastic... *zvrací do rytmu*)

Sarah se nahla a políbila Alexe. Vrátila jsem se zpět k svému jídlu, ale teď už jsem se v něm jenom tak nimrala. Sarah chodila s Alexem už od 4. ročníku, docela jsem jim tu jejich lásku záviděla.(to je tak sladký...)(*zvrací*)(Saph! mysli romanticky!) (ráda bych, kdybych před sebou neměla tuhle povídku)

"Musím ještě do knihovny! Zatím!"

Do knihovny jsem nemusela, ale nehodlala jsem jim dělat křena.(aspoň máš trochu soudnosti) (stačí že jim dělal křena zbytek Velké síně)(zbytek Velké síně na ně ale neslintal při představách, že si taky někoho najde)(vsadím se ale, že dobrá čtvrtka to byla)Pozdravila jsem Pinceovou a zamířila jsem do zadní části knihovny. Chvíli jsem si jen tak pročítala tituly a nakonec vytáhla jednu knihu o Inkvizici ve Španělsku(úúú... a to se jako máme bát?)(ne, to si hlavní postava studuje, jak jednou dopadne)(ty máš plán, že jo?)(neeee…). Odnesla jsem knížku Pinceové a pak jsem zamířila na hodinu. Nekoukala jsem na cestu, ale četla jsem si Inkvizici, takže není divu, že jsem do někoho vrazila(asi do lampy)(nebo do osamělé zdi? *nadějný výraz v očích*)(kdyby aspoň do Filche, krucinál)(jenže to by to nebylo tak romantický, víš). Oba jsme se svalili na zem(klasika...)(tohle se odehrává snad v každý povídce…když nespadnou, skončí si v náručí. Ach BOŽE!)(a nejhorší je, když spadnou A skončí si v náruči...)(tuhle variantu jsem kvůli její absurdnosti radši ani nechtěla připomínat…). Odvážila jsem se pohlednout na toho dotyčného. Dívala jsem se do krásných zelených očí kluka snů každé dívky. (zelené jak čerstvá žába v láku?)(ale fuj :D)(když může přepisovat autorka, proč né já? ;))Rychle jsem vstala a odcházela pryč.(a omluvit se – to tě ani nenapadlo, co?)

"Počkej!" zavolal za mnou.

Já jsem ale rychle spěchala na hodinu. I tak jsem přišla pozdě(dobře ti tak). Profesorka mě pokárala, ale obešlo se to bez trestu. Vytáhla jsem si pergamen a brk a zaposlouchala se do profesorčina výkladu. Za chvíli jsem ale myšlenkama zalétla k těm krásným zeleným očím. Nikdy jsem si nevšimla, že jsou tak krásný…(tak kdopak to asi bude... máme tu vykrádačku Belly a neznámého prince. co myslíš, Saph? máš nějaký tip? pro mě je to naprosté tajemství)(mě teda ale nikdo vůůbec nenapadá…)(fíha... mně taky ne... tohle je tak záhadný! přímo mysteriózní!)(absolutno :D)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Saphira, 25. 1. 2009 0:18)

Jo jo, to je schválně, neboj, víme že je to TA glosa. Ale Těžká volba, snadná glosa mi znělo fakt divně.

glosa

(Blanch, 24. 1. 2009 1:54)

A TEN glos, to je schválně?

Ta druhá věta fakt nešla neglosovat...

(wlkeR, 3. 11. 2008 20:37)

LUCKILY JEŠTĚ ŽIJE?!! Ale hej, není to tak hrozný jako si to pamatuju z... loňska, nebo kdy. Nixméně glosa kvalitní.)

Bomba

(Polgara, 28. 8. 2008 18:51)

Jak už jsem psala u M a Č, Luckily píše stále stejné hovadiny a glosy jsou stále ženiální